Prof. Cezary Sanecki, rektor Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, został członkiem honorowym SPSF. Certyfikat potwierdzający nadanie tej godności został wręczony 8 lipca 2019 roku.
W uzasadnieniu wniosku o nadanie godności członka honorowego można przeczytać:
jest pianistą i wykładowcą w katedrze fortepianu Akademii Muzycznej w Łodzi. Od wielu lat interesuje się budownictwem fortepianów i pianin. W ramach rewitalizacji i unowocześniania łódzkiej uczelni muzycznej brał czynny udział w wyborach i zakupach fortepianów dla macierzystej uczelni. W ciągu ostatnich kilku lat zapoznawał się z produkcją fortepianów i pianin na całym świecie. W tym celu odwiedził wiele fabryk pianin i fortepianów w Europie i Japonii. Owocem tych działań jest bardzo interesująca i niespotykana w Europie kolekcja współczesnych fortepianów koncertowych, półkoncertowych i dydaktycznych, jaka znajduje się w Akademii Muzycznej w Łodzi. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem chętni dzieli się ze swoimi studentami. Szczególnie zainteresowany jest współpracą ze środowiskiem stroicieli fortepianów.
Cezary Sanecki pracę pedagogiczną rozpoczął w 1985 roku – jeszcze w czasie studiów – prowadząc klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Od 1987 roku jest związany z Akademią Muzyczną w Łodzi. Najpierw jako asystent Katedrze Muzyki Kameralnej, od 1999 roku pracował w Radzie Wydziału Fortepianu, Organów, Klawesynu i Instrumentów Dawnych. W latach 2008-2012 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Fortepianu, Organów, Klawesynu i Instrumentów Dawnych. Od 2012 roku jest rektorem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Tytuł profesorski otrzymał w 2013 roku.
Profil jego działalności artystycznej koncentruje się na muzyce przełomu XIX i XX wieku oraz wokół muzyki współczesnej, choć w repertuarze posiada również solowe i kameralne dzieła pochodzące z wcześniejszych epok. Jako solista i kameralista występował w Polsce oraz w krajach Europy i Azji. Ważnym obszarem jego działalności jest muzyka na dwa fortepiany i na cztery ręce. Brał udział w wykonaniu znaczących pozycji w tej dziedzinie, m. in.: Sonaty na dwa fortepiany i perkusję Beli Bartoka, Vision del Amen Oliviera Messiaena, Concertino na perkusję i dwa fortepiany Andrzeja Panufnika, Via crucis Franciszka Liszta, czy koncertów na dwa i cztery fortepiany Jana Sebastiana Bacha. Wiele z tych utworów zostało utrwalonych podczas nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych.
Był inicjatorem Konkursu Muzyki Kameralnej, cyklicznie odbywającego się od 1994 roku w Częstochowie. Realizuje cykl koncertów „Wiosna z fortepianem” w różnych miastach Polski, promując tym samym młodych pianistów związanych z Akademią Muzyczną w Łodzi. Z jego inicjatywy w 2009 roku został powołany I Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Pianistyczny, przekształcony w kolejnych latach w Letnią Akademię Muzyki. Otrzymał m.in.: Brązowy Krzyż Zasługi (2001 r.) oraz Medal Pro Publico Bono im. Sabiny Nowickiej (2014 r.).
29 września 2018 roku Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów zorganizowało w Akademii Muzycznej w Łodzi seminarium na temat „Oblicza współcześnie produkowanych fortepianów koncertowych” z udziałem prof. Cezarego Saneckiego i prof. Mariusza Dzewickiego (kierownika Katedry Fortepianu). W seminarium uczestniczyli członkowie SPSF i uczniowie Technikum Budowy Fortepianów.
31 marca 2019 roku XII Walne Zebranie Członków SPSF nadało godność członka honorowego Cezaremu Saneckiemu. Wcześniej tę godność otrzymali: Elwira Fibiger, Bogusław Kwiatkowski, Beniamin Vogel, Wojciech Świtała, Lutz Reibeholz, Sławomir Leszczyński, Sławomir Zubrzycki.