Znajdź stroiciela

Aktualności

AktualnościOśrodek Dokumentacji Fortepianów

Gustaw Arnold Fibiger III

22 stycznia 2023 roku mija 34. rocznica śmierci Gustawa Arnolda Fibigera III – przedwojennego właściciela, powojennego dyrektora Kaliskiej Fabryki Fortepianów i Pianin Calisia (Arnold Fibiger), konstruktora wielu modeli pianin i fortepianów, pomysłodawcy i założyciela, a  także patrona Technikum Budowy Fortepianów.

Czytaj dalej
AktualnościOśrodek Dokumentacji Fortepianów

Otto Albert Majewski (1887 – 1958)

Zegarmistrz budujący pianina. W okresie międzywojennym w Bydgoszczy było kilku producentów pianin i fortepianów. Jednym z nich był Otto (Otton) Albert Majewski.

Czytaj dalej
AktualnościSzkolenia

Szkolenie: Współczesna regulacja mechanizmu fortepianu

Zapraszamy na pierwsze szkolenie z serii, organizowanych wspólnie przez Akademię Umiejętności SPSF im. Erwina Stutza i Yamaha Music Europe. Szkolenie odbędzie się w terminie 15-16 października w Poznaniu. Ostatnie 2 …

Czytaj dalej
AktualnościPiano Congress

Jedyne takie święto fortepianu

Przez 3 dni to Warszawa była najważniejszym miejscem na świecie dla stroicieli, renowatorów i producentów fortepianów. To w tym mieście, między 2 a 4 września odbył się Piano Congress.

Czytaj dalej

Znajdź stroiciela

Europiano

Piano Congress odbędzie się w 2022 roku

Piano Congress, czyli światowe spotkanie stroicieli, renowatorów i producentów fortepianów odbędzie się w terminie 2-4 września 2022 roku, w Warszawie. Organizatorem tego wydarzenia na zlecenie Europiano jest Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów.

Zarząd Europiano w Warszawie

Z dwudniową wizytą do Warszawy przyjechał zarząd Europiano. Pobyt był związany z organizowanym przez SPSF Piano Congress 2021 – Światowym Kongresem stroicieli, renowatorów i budowniczych fortepianów.

Przewiń do góry