Prof. Bolesław Kwiatkowski honorowym członkiem naszego Stowarzyszenia

Czas biegnie dla wszystkich nieubłaganie. We wspomnieniach wszystkich, którzy rozpoczynali edukację w Technikum Budowy Fortepianów powraca postać inżyniera Boleslawa Kwiatkowskiego. Tym, którzy poznali Profesora, trudno sobie wyobrazić szkołę bez Jego obecności. Był On dla nas wielkim wzorem. Niewątpliwie ten wspaniały człowiek, był jedną z najważniejszych osób  na drodze naszej zawodowej edukacji, bez względu na dalszy przebieg kariery.

Był pierwszym naszym przewodnikiem, znakomitym wykładowcą, obdarzonym nie tylko dużą wiedzą techniczną i zawodową, ale też wieloma talentami pedagogicznymi. Był przyjacielem młodzieży.

Zapewne każdy z nas wymieniłby wiele pozytywnych cech Jego osobowości. Był człowiekiem pełnym humoru, optymizmu, zrozumienia dla uczniów. Potrafił dostrzegać wśród nas talenty i je kształtować. Myśląc o naszej przyszłości mobilizował nas do działania, choć wówczas nie do końca to rozumieliśmy i docenialiśmy. Niektórzy z nas pamiętają Jego starania, by stworzyć namiastkę warsztatu remontowego, aby już w szkole poznawać tajniki naprawy starych instrumentów.

Tę niezwykłą postawę wobec uczniów i absolwentów udało się skromnie docenić przekazując na ręce Profesora dyplom Honorowego Członkostwa Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów. Miało to miejsce 20.06.2009 r. w domu Państwa Kwiatkowskich, gdzie przedstawiciele naszego stowarzyszenia mogli zagościć dzięki pomocy zaprzyjaźnionego z Profesorem Zbigniewa Rataja. Było to wyjątkowe  i piękne spotkanie. Radosna twarz Profesora będzie naszym cennym wspomnieniem.

Niestety dziś nie ma już Profesora wśród nas, jednak pozostanie w naszej pamięci. Szukając dalszych dróg naszej samorealizacji, osoba Pana Profesora będzie dla nas wzorem do naśladowania.

Profesor Bolesław Kwiatkowski zmarł w Kaliszu 1 lutego 2010 roku przeżywszy 85 lat. W tym miesiącu 13 lutego obchodziłby swoje kolejne urodziny. 

Redakcja: SPSF

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top