Seminarium branżowe w Akademii Muzycznej w Gdańsku

14-15 marca 2010 SPECJALISTYCZNE SEMINARIUM BRANŻOWE – Budownictwo fortepianów i pianin – wczoraj i dziś.

W dniach 14-15 marca 2010 r.w Akademii Muzycznej w Gdańsku przy ul. Łąkowej 1-2 odbędzie się wyjątkowe seminarium na temat współczesnych i dawnych trendów w budownictwie fortepianów i pianin. Spotkanie połączone będzie z prezentacją instrumentów STEINGRAEBER & SÖHNE oraz strategią marki.

Organizatorami spotkania jest firma NORD-PIANO [ http://www.nordpiano.pl/ ] oraz Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów [ http://www.spsf.pl/ ].

   

 

W seminarium jako prelegent udział weźmie Udo Schmidt-Steingraeber właściciel fabryki STEINGRAEBER & SÖHNE .

Marka Steingraeber utożsamiana jest na świecie z najwyższą jakością instrumentów. Przyczyniają się do tego faktu osiągnięcia firmy i wielka historia firmy, której początek datowany jest na 1852r., (a więc jeszcze przed powstaniem fabryki Steinway & Sons w Nowym Yorku, lub C.Bechstein w Berlinie).

Firma STEINGRAEBER & SÖHNE produkuje do dziś dnia pianina i fortepiany wyłącznie w oparciu o tradycyjną metodę budownictwa.

PLAN SPOTKANIA w Akademii Muzycznej w Gdańsku:

14 marca [niedziela] start godz. 15.00, wykłady odbędą się w kolejności:

  • Budownictwo pianin i fortepianów wczoraj i dziś
  • przerwa ok. 20 min, ( kawa, herbata, przekąski….)
  • Innowacje w budownictwie pianin i fortepianów ze szczególnym uwzględnieniem włókna węglowego ( Kohlefaser ) dla płyty rezonansowej, nowy transfer energii….
  • przerwa ok. 20 min, ( kawa, herbata, przekąski….)
  • Porównanie klasycznego i nowoczesnego budownictwa pianin i fortepianów
  • czas na pytania i dyskusję z prelegentem.

15 marca [poniedziałek]

  • przed południem luźne spotkania i wymiana poglądów na temat prezentowanych instrumentów ( regulacja, intonacja, kierunki rozwoju budownictwa pianin i fortepianów, etc. )
  • po południu ok.16.00 wykład głównie dla studentów-pianistów: Podstawowe założenia wobec dźwięku i wyczucia gry w klasycznym budownictwie pianin i fortepianów

 

Prezentowane będą:

1. Fortepian koncertowy, model E-272,
2. Fortepian półkoncertowy, model C-212,
3. Fortepian model A-170 PHOENIX ( z systemem agraf na progu wiolinowym 
i mostku basowym – aktywna regulacja docisku strun na płytę rezonansową),
4. Pianino model 122 K,

Koszt uczestnictwa dla członków Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów wynosi  jedynie 50,00 PLN (płatne na miejscu).  Dla pozostałych uczestników 100,00 PLN. Koszty uczestnictwa wynikają z wynajmu sali, tłumacza i małej gastronomii.

Informacja dla osób potrzebujących skorzystać z noclegu:
Na terenie uczelni istnieje możliwość skorzystania z pokoi hotelowych w „Domu Muzyka”. Cena uzależniona jest od ilości uczestników. Im więcej uczestników tym otrzymamy niższą cenę. Ze wstępnych obietnic kanclerza Akademii Muzycznej otrzymałem następującą obietnicę :
– pokój jednoosobowy kosztuje ok. 165,00 PLN za dobę ze śniadaniem,
– pokój dwuosobowy kosztuje ok. 260,00 PLN za dobę ze śniadaniem,

Oczywiście możliwe jest podbicie delegacji, aby ewentualne koszty mogły być zrefundowane przez   pracodawców ( szkoły muzyczne, uczelnie itp. ).

Ze względu niedługi czas do przedmiotowego seminarium, bardzo prosimy o JAK NAJSZYBSZE potwierdzanie swojej obecności celem dokonania stosownych rezerwacji obecności oraz hoteli.

Prosimy również o upowszechnienie informacji o tym wyjątkowym seminarium nie tylko w gronie kolegów i koleżanek z SPSF ale również innych środowisk branżowych mogących być zainteresowanych swoją obecnością. Jesteśmy przekonani, że treść wykładów przyniesie nowe światło na wiele aspektów i kierunków dotyczących rozwoju instrumentów, handlu jak i samych arkanów budowy Fortepianów i Pianin.

W sprawach potwierdzeń uczestnictwa i rezerwacji prosimy kontaktować się 
z [NORD PIANO]
tel./fax +48 58 341 11 77
tel. kom. +48 602 26 90 01
e-mail : 
salon@nordpiano.pl

 

Ważne linki :

http://www.dom-muzyka.pl/

http://www.amuz.gda.pl/

http://www.nordpiano.pl/

http://www.steingraeber.de/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top