II Międzynarodowy Kurs Mistrzowski

17 stycznia 2012 rozpocznie się II Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Stroicieli Fortepianów w Sanoku z Certyfikatem.

Plakat_Kurs_Mistrzowski2

KURS MISTRZOWSKIE DLA STROICIELI POD PATRONATEM YAMAHA MUSIC EUROPE.

Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury wraz ze strategicznym partnerem – Yamaha Music Europe i przy wsparciu Stowarzyszenia Polskich Stroicieli FortepianówCentrum Edukacji Artystycznej  przy MKiDN oraz PSM im. W.Kossakowej w Sanokuorganizuje w styczniu 2012 Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie dla Stroicieli Fortepianów w ramach VII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” obejmującego swoim zasięgiem Słowację, Ukrainę oraz Polskę.

 W Kursie Mistrzowskim mogą wziąć udział stroiciele pragnący udoskonalić swoje umiejętności strojenia, regulacji, intonacji  i remontu fortepianów, pogłębić wiedzę oraz zapoznać się z najnowszymi światowymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Należy wypełnić ankietę: www.interpiano.pl/stroiciele/

 Mistrzami MKMSF będą wybitni specjaliści-technicy rekomendowani przez najważniejsze instytucje muzyczne w Polsce oraz Steinway Academy i Yamaha Music Europe z Polski, Niemiec, Austrii i Anglii m.in. Janusz Paszek (AM w Katowicach), Szymon Jasnowski (FN, NIFC, TW), Hans Gittelbauer (Yamaha), Hans Muff (Bösendorfer). Zaplanowane są również konsultacje z Kazuto Osato (Japonia) oraz wykłady prof. Jerzego Sulikowskiego, wybitnego pianisty i pedagoga z AM w  Bydgoszczy i Gdańsku.  Wykłady tłumaczone będą na język słowacki i ukraiński. Szczegółowy plan zajęć uczestnicy otrzymają po przyjeździe do Sanoka w dniu 17 stycznia 2012 r. (certyfikat I st)  Zajęcia indywidualne i grupowe będą odbywać się codziennie w godz. 09:00-19:00. 

 W planie zajęć praktycznych na certyfikat I stopnia uwzględniono:

a) Renowację klawiatury i mechanizmu fortepianowego

c) Regulację mechanizmu fortepianowego

d) Wymianę młotków fortepianowych

e) Wyważanie klawiatury po wymianie młotków

f) Intonację wstępne

g) Wymianę strun i kołków

 Koszt udziału w Kursie Mistrzowskim dla Uczestnika Aktywnego z UE wynosi 1000,00 euro. W tej sumie zawarty jest koszt wpisowego, hotelu, pełnego wyżywienia i wydanych dokumentów. Koszt udziału w Kursie Mistrzowskim dla Uczestnika Aktywnego z Polski, Słowacji i Ukrainy na Certyfikat I stopnia w dniach 17-24.01.2012 wynosi 2400,00 zł. Hotel i pełne wyżywienie opłaca uczestnikowi Fundacja PFRK. Koszt udziału w Kursie Mistrzowskim dla Uczestnika Biernego wynosi 1000,00 zł. Uczestnik opłaca sam koszty hotelu i wyżywienia. 

 

Ilość miejsc ograniczona. Członkowie SPSF maja pierwszeństwo w przyjęciu na Kurs. Mogą opłacić wpisowe w 2 ratach do 15 stycznia 2012 roku. Wszyscy uczestnicy Kursu powinni posiadać podstawowy zestaw stroiciela. Zakwalifikowani uczestnicy wniosą opłatę na konto Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury, ul. Ogrodowa 12, 38-500, z dopiskiem MKMSF  PL 98 1240 2340 1111 0010 3026 0378

 Dyrektorem MKMSF opiekującym się Uczestnikami Kursu jest Miho Kurihara (mh.kurihara@gmail.com )  

 Uczestnicy Aktywni Kursu I stopnia (17-24.01.2012), którzy ukończą Kurs Mistrzowski (MKMSF) otrzymają dokument – Certyfikat I stopnia poświadczający podwyższenie kwalifikacji dla przedłożenia odpowiednim władzom oświatowym, szkolnym i instytucjom muzycznym w Polsce, na Ukrainie i na Słowacji. Dyplomy będą autoryzowane przez Yamaha Music Europe.

 Uczestnicy Kursu II stopnia (21-28.01.2012) otrzymają oprócz narzędzi firmowych, srebrne odznaki, natomiast absolwenci Kursu III stopnia, odznaki złote. Najwybitniejsi absolwenci 3-letniego Kursu Mistrzowskiego otrzymają od Yamaha Music Europe propozycję długofalowej współpracy i wyjazdu na miesięczny kurs do fabryki Hamamatsu w Japonii.

  Redakcja: SPSF

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top