Trzynastu odważnych stroicieli spotkało się w Warszawie

Trzynastu odważnych stroicieli ukończyło pierwszy kurs z przygotowania fortepianu koncertowego zorganizowany przez SPSF oraz Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkól Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie przy ul. Tyszkiewicza 42. Osobą pełniącą honory gospodarza był Andrzej Chabracki. Prowadzącym całe spotkanie był Szymon Jasnowski. Zgromadziło ono osoby zainteresowane rozwijaniem swoich talentów i umiejętności. Główną ideą spotkania było przygotowanie fortepianu do koncertu w jak najkrótszym czasie i bez kompromisów. Na spotkaniu dało się odczuć nie tylko miłą atmosferę ale przede wszystkim ducha pracy, który towarzyszył uczestnikom. Wśród nich znaleźli się:

1.Wojciech Błaszyński

2. Przemysław Chabracki

3. Krzysztof Dymek

4. Dariusz Gumiński

5. Piotr Klimkiewicz

6. Piotr Kobiałka

7. Zbigniew Kozera

8. Wojciech Kuleczka

9 Adam Królak

10. Michał Skiba

11. Artur Szibielok

12. Zbigniew Wajdzik 

oraz wspomniany na wstępie gospodarz – Andrzej Chabracki. Oto opinie uczestników:

 

Jestem bardzo zadowolony z czasu jaki spędziłem w Warszawie na kursie dla stroicieli w dniach 04-06.02.2013, zorganizowanego przez SPSF, który prowadził Szymon Jasnowski. Miło było spotkać się z kolegami z branży, podzielić się doświadczeniami. Szymon w dość ciekawy i wyczerpujący sposób przedstawił pewne fazy przygotowania fortepianu. Na pewno zdobytą wiedzę wykorzystam w swojej pracy zawodowej

                                                                                              Piotr Klimkiewicz

 

Osobiście kurs powiększył moją wiedzę o regulacji, intonowaniu i przygotowaniu fortepianu do koncertu. Dowiedziałem się jak ,,pomóc” lepszej repetycji, jak prawidłowo wyprofilować młotki aby wydobyć jak największe walory dźwiękowe oraz że nie należy ,,trzymać się” sztywno zasad np. przy ustawianiu odległości młotka od strun, a także że zajęcie to wymaga dużego doświadczenia i obycia z instrumentem.

                                                                                              Dariusz Gumiński  

 

 Redakcja: SPSF

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top