Zmarł Szczepan Tomasz Sztejnert

Z żalem zawiadamiamy, że dnia 13 kwietnia 2013 roku w wieku 65 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarł znany nie tylko w Polsce ale i na świecie zasłużony warszawski stroiciel Szczepan Sztejnert. Przez całe lata używał imienia Tomasz. Był absolwentem kaliskiego Technikum Budowy Fortepianów, które ukończył w roku 1970-tym. Był także stroicielem w drugim pokoleniu dziedzicząc ten wyjątkowy fach, zapał i umiejętności po swoim ojcu Edwardzie. Całe swoje życie zawodowe poświęcił zasadniczo warszawskiej Akademii Muzycznej (obecny Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina).

Przepracował w tej uczelni równo 40 lat od roku 1972-go do 2012-go. To zdecydowanie spory „szmat czasu”. 4-go października 2011 roku otrzymał z rąk Dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN Honorową Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną mu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. Tomasz znany był wielu muzykom, pianistom, reżyserom dźwięku oraz redaktorom, którzy w tych latach przewinęli się przez stołeczny UMFC. Cechowała go życzliwość i otwartość na drugiego człowieka.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 19 kwietnia 2013 r. o godzinie 10:15 w kaplicy przy Cmentarzu Komunalnym Północnym w Wólce Węglowej (ul. Wóycickiego 14). Łączymy się w bólu i żałobie z Rodziną i bliskimi Tomasza

Zarząd SPSF.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top