Inauguracyjne spotkanie z prof. Beniaminem Voglem

   Z wielką radością i dumą pragniemy oznajmić iż prof. Beniamin Vogel, osoba nie tylko znana w Polsce i na świecie, ale przede wszystkim uznany autorytet w dziedzinie instrumentologii i historii muzyki zgodził się przyjąć honorowe członkostwo SPSF. Spotkanie na którym miało miejsce to wydarzenie odbyło się 7 X 2013 r.

   W spotkaniu ze strony SPSF uczestniczyli: Prezes Andrzej Kruszewski, Vice Prezes Szymon Jasnowski, Andrzej Włodarczyk, obecny Dyrektor Akademii Umiejętności oraz Sekretarz Krzysztof Dymek i Wojciech Kuleczka. Na spotkanie zaproszony był także pan Jacek Łoziński lecz z ważnych przyczyn musiał odwołać swój udział. Spotkaliśmy się w jednym z zacisznych lokali na warszawskim Młynowie. Tematem rozmów była kondycja naszego zawodu na świecie, sytuacja i skomplikowane procesy powstające przy restaurowaniu historycznych instrumentów oraz różne zagadnienia techniczne, które trzeba pokonywać realizując tak poważne wyzwania. Pan Profesor dysponuje szeroką wiedzą na ten temat i też chętnie się z nami nią dzielił. Pan Profesor opowiadał dużo o swojej pracy, tej obecnej jak i wcześniejszej oraz o współpracy m. in. z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Rozmowy w niezwykle miłej i szczerej atmosferze trwały aż do późnych godzin wieczornych. Pan Profesor zgodził się także – co jest dla nas szczególnie cenne – podzielić się z nami swoimi artykułami, które będziemy udostępniać na naszej stronie. W tym celu powołaliśmy do życia podstronę”Z kart historii”. Czujemy się nie tylko wyróżnieni, ale przede wszystkim zaszczyceni tym, że Pan Profesor Beniamin Vogel zechciał wstąpić w nasze szeregi.

Redakcja: SPSF

bvogel-dyplom

1 thought on “Inauguracyjne spotkanie z prof. Beniaminem Voglem”

  1. Serdecznie gratuluję kolegom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby tak ważną osobistość zaprosić do naszego stowarzyszenia. Cieszę się niezmiernie i gratuluję. Mam nadzieję, że kontakt z p. prof. B. Voglem będzie owocny dla każdego z nas. Pozdrawiam

    Tomasz Walczak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top