19 maja rusza nabór do TBF!

Tylko dwa tygodnie będzie trwał nabór do elitarnej szkoły ponadgimnazjalnej – Technikum Budowy Fortepianów. Szkoła uczy w zawodzie, po której ryzyko bezrobocia jest znikome.

To jedyna szkoła w Europie i jedna z niewielu na świecie, która przygotowuje w profesjonalny sposób fachowców do pracy w zawodzie technik budowy fortepianów i pianin, specjalność budowa fortepianów i pianin oraz naprawa fortepianów i pianin. Szkoła jest częścią Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu. Nabór do szkoły będzie trwał między 19 maja a 6 czerwca (wymagane dokumenty).

Absolwenci tej szkoły pracują w wielu renomowanych firmach naprawy i budowy fortepianów, filharmoniach, teatrach, szkołach muzycznych w Polsce, a także za granicą. Nie ma wśród nich osób bezrobotnych.

Specyfika uczelni związana jest z zainteresowaniami i uzdolnieniami artystycznymi uczniów. Młodzież TBF odnosi sukcesy w różnego rodzaju przeglądach artystycznych, np. festiwalach piosenki i programach telewizyjnych takich jak: „Szansa na sukces” i „Mam talent”. Tradycją TBF-u stały się zespoły jazzowe wokalno-instrumentalne. Od wielu lat wśród uczniów technikum jest laureat Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

1
Zajęcia praktyczne w NEOPIANO

Program nauczania obejmuje cztery lata. Podzielony jest na przedmioty ogólnokształcące i zawodowe, takie jak: rysunek techniczny, obrabiarki i urządzenia, technologia, akustyka, instrumentoznawstwo, projektowanie instrumentów klawiszowych, materiałoznawstwo oraz artystyczne: gra na fortepianie, podstawy teorii muzyki.

Praktycznej nauki zawodu młodzież uczy się w prywatnych zakładach wyspecjalizowanych w budowie i renowacji fortepianów i pianin na terenie Kalisza i okolic. Istnieje również możliwość odbywania praktyk zawodowych w Niemczech.

Przy szkole działa bursa z 150 miejscami noclegowymi.

Możliwości zatrudnienia absolwentów przez:

  • Prywatne firmy zajmujące się budową, renowacją i naprawą fortepianów i pianin
  • Filharmonie, teatry, opery, szkoły muzyczne, placówki kultury – jako korektorzy instrumentów muzycznych i stroiciele
  • Prowadzenie własnej działalności gospodarczej
  • Istnieje duże zapotrzebowanie na absolwentów do pracy w Unii Europejskiej
  • Rekrutacja trwa od 19 maja do 6 czerwca. Zapisy przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną.

 

Dodatkowe informacje:

Technikum Budowy Fortepianów,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
ul. Rzemieślnicza 6, 62-800 Kalisz
telefon: (62) 766 55 13
e-mail: sekretariat@zsp2.kalisz.pl
zsp2.kalisz.pl oraz strona Technikum Budowy Fortepianów

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top