Szkolenie (7-9 listopada): zastosowanie politury w renowacji pianin i fortepianów

Akademia Umiejętności SPSF organizuje szkolenie z zakresu „”Zastosowanie politury w renowacji pianin i fortepianów”, które odbędzie w terminie 7-9 listopada 2014 roku. Szkolenie poprowadzi Zbigniew Karaban, mistrz stolarstwa meblowego. Uwaga: Liczba miejsc ograniczona!

Cel szkolenia:

Celem zajęć jest zapoznanie z technikami nakładania i wykańczania instrumentów politurą. Zajęcia te pozwolą uczestnikom kursu zapoznać się z szybkim i trwałym sposobem renowacji instrumentów.

Nakładanie politury na fortepian
Nakładanie politury na fortepian

Program szkolenia:

Część I. Część teoretyczna

1. Rodzaje politury i wosku wykończeniowego.

  • czarna
  • bezbarwna
  • lemon
  • rubin
  • orang

2.Przygotowanie roztworu i aplikacja

  • tampony
  • pumeks
  • olej
  • wapno wiedeńskie

Część II. Część praktyczna : 

1. Ściąganie starej powłoki.

2.Szlifowanie obudowy 

2.Politurowanie 

4.Wykańczanie 

Prowadzący szkolenie:

Zbigniew Karaban (mistrz stolarstwa meblowego) odkryje przed chętnymi sekrety swoich umiejętności. Urodzony w 1969 r. Pierwsze nauki zawodu odbywa w Zasadniczej Szkole Stolarstwa. W zakładach meblarskich na warszawskiej Pradze doskonali swoje umiejętności  z  zakresu fornirowania i politurowania, trafia w końcu do pracowni prowadzących renowacje instrumentów. Ratuje instrumenty po pożarach, zalaniach i zniszczone zębem czasu. Jego prace można odnaleźć w muzeach, pałacach i prywatnych kolekcjach. Jest zwolennikiem rozwiązań trwałych i tradycyjnych, wzbrania się przed chemicznymi gruntami i nowinkami. Jest rzetelny, szybko analizuję skalę zniszczeń i przedstawia dobre rozwiązania.

Pomoce naukowe: pianino i fortepian

Informacje organizacyjne:
Termin: 7-9 listopada 2014 roku
Miejsce: Pracownia Pianin i Fortepianów Słupno

Czas szkolenia: 30 godziny liczone w systemie akademickim, przerwy kawowe i przerwy obiadowe.
Koszt: 500 zł – członkowie SPSF i uczniowie TBF w wieku minimum 18 lat oraz absolwenci TBF z ostatnich pięciu lat, 750 zł – byli członkowie SPSF, 1000 zł – pozostałe osoby. Koszt obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, certyfikat (zaświadczenie według wzoru MEN nr 5). Nocleg i wyżywienie we własnym zakresie.

Więcej informacji i zgłoszenia: tel. 507 513 013, e-mail: sekretariat@spsf.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top