VI Zjazd Absolwentów Technikum Budowy Fortepianów im. Gustawa Arnolda Fibigera

13 września 2014 roku odbył się w Kaliszu szósty już Zjazd Absolwentów Technikum Budowy Fortepianów im. Gustawa Arnolda Fibigera.

zaproszenie
Zaproszenie na zjazd

Zjazd podzielony był na dwie części: otwartą i zamkniętą.

Część otwarta dostępna była dla wszystkich chętnych.

Od godziny 8:00 można się było rejestrować w hallu szkoły przy Izbie Pamięci. Uczestnicy zjazdu podczas rejestracji otrzymywali upominki w postaci pakietu zjazdowego, w skład którego wchodziły elegancko zapakowana płyta z fragmentami filmów zarejestrowanych podczas poprzednich zjazdów z wklejoną dodatkowo tarczą szkolną TBF, Niezbędnik Uczestnika – czyli program całej imprezy wraz z innymi ważnymi informacjami około zjazdowymi oraz identyfikator. Można było również nabyć wydawnictwa z lat poprzednich (książka i płyty). Chętni mogli także wyrazić chęć zakupu płyty z filmem ze zjazdu.

płyta
Płyta rozdawana podczas rejestracji na zjeździe.

Obok punktu rejestracyjnego swoje biuro kontaktowe miało także Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów. Każdy, kto zgłosił się w to miejsce dostawał od Stowarzyszenia paczkę, w skład której wchodził kalendarz na rok 2015 z logo SPSF i specjalną wklejką informacyjną, długopis z logo SPSF oraz broszurki informacyjne, kartę rejestracyjną i listę stroicieli rekomendowanych przez Stowarzyszenie. Z tej okazji skorzystało dwóch kolegów, którzy złożyli wnioski o przyjęcie w szeregi Stowarzyszenia.

paczka
Zawartość paczki rozdawanej uczestnikom przy stanowisku Stowarzyszenia.

Od rana można było zwiedzać szkołę, Izbę Pamięci, otwarta była także klasa TBFu, z którą wielu absolwentów wiąże wiele miłych wspomnień. Na pierwszym piętrze, w Auli szkolnej, była wystawa narzędzi korektorskich Alfred Jahn GmbH.

O godzinie 9:30 w kościele parafii Św. Rodziny odbyła się Msza Święta w intencji uczestników Zjazdu.

Oficjalne otwarcie Zjazdu rozpoczęło się przed szkołą o godzinie 11:00. Przemawiali członkowie komitetu zjazdowego, v-ce prezydent miasta Kalisza, dyrektor szkoły oraz najstarszy żyjący absolwent TBF.

Andrzej Kruszewski, po krótkiej przemowie, wręczył w imieniu naszego Stowarzyszenia, poprzez przewodniczącego komitetu zjazdowego, honorową statuetkę nieobecnemu w tym roku współorganizatorowi poprzednich zjazdów, Januszowi Szczepaniakowi.

statuetka
Statuetka przyznana Panu Januszowi Szczepaniakowi.
Fot. Andrzej Włodarczyk

Podczas oficjalnego otwarcia miało miejsce wydarzenie dawno nie widziane – ślubowanie pierwszoklasistów. W tym roku została otwarta, pierwszy raz od ponad 10 lat, samodzielna klasa 1 TBF, licząca 29 uczniów. Nie mały wkład w to wydarzenie mieliśmy również my – członkowie SPSF, którzy w ramach akcji promocyjnej udostępnialiśmy w swoich szkołach informacje o trwającym naborze do Technikum.

Po zakończeniu oficjalnego otwarcia Zjazdu, od godziny 12, w Auli szkolnej można było oglądać prawdopodobnie najstarszy fortepian w zbiorach polskich – fortepian stołowy z 1780 roku, którego można było także posłuchać podczas krótkiego koncertu w wykonaniu Andrzeja Bączyka i Wojciecha Czemplika (właściciela instrumentu).

Na tym zakończyła się część otwarta Zjazdu.

przemawiający
Fot. Andrzej Włodarczyk

Część zamknięta odbywała się w restauracji Aljo.

O godzinie 18:00 rozpoczął się koncert Absolwenci Absolwentom.

Po zakończeniu koncertu rozpoczął się wieczór koleżeński trwający do białego rana przy akompaniamencie zespołu „Części zamienne”.

czesci zamienne
Fot. Części zamienne
czesci zamienne zabawa
Ostatni tancerze schodzili z parkietu nad ranem.
Fot. Części zamienne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W trakcie imprezy został podany przepyszny tort ufundowany przez nasze Stowarzyszenie.

Dziękujemy naszym Szanownym Koleżankom i Kolegom za liczne stawienie się na Zjeździe, mamy nadzieję, że na kolejnym będzie nas jeszcze więcej (zarówno absolwentów, jak i członków SPSF).

Dziękujemy za miłe spotkanie i wspaniałą zabawę!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top