Co słychać w Europiano

Tomasz Walczak (NordPiano, członek SPSF z województwa pomorskiego) w 2015 roku został koordynatorem ds. kontaktów z Europiano. Podczas spotkania w Lusławicach przedstawił sprawozdanie z dwuletniej działalności.

1. W zeszłym roku podczas walnego zebrania Europiano w kwietniu 2016 wybrany został nowy przewodniczący. Jest nim członem BDK – Niemieckiego Stowarzyszenia Budowniczych i Stroicieli Fortepianów- p. GUNTHER W. SCHAIBLE. Jest on również uznanym nauczycielem – wykładowcą w szkole w Ludwigsburgu (Oscar-Walcker-Schule). Zmienił się również zarząd. Mamy nowych trzech vice przewodniczących: 
– FRANZ NISTL z austriackiego stowarzyszenia stroicieli (KVÖ) (to był również kandydat na stanowisko przewodniczącego),
– MICHIEL VAN LOON z z holenderskiego stowarzyszenia stroicieli (VvPN),
– GABRIELE DI NALLO z włoskiego stowarzyszenia stroicieli (AIARP).
2. Celem obniżenia kosztów i łatwiejszej komunikacji zmieniono również wydawcę gazety Europiano Magazine. 
Jest nią teraz firma:
johnen druck GmbH & Co. KG
Bornwiese

D-54470 Bernkastel-Kues

Zmianie uległ również rachunek bankowy, na który należy wpłacać opłaty członkowskie Europiano.
Tomasz Walczak podczas prezentacji sprawozdania Europiano w Lusławicach
 
3. Pod koniec marcu 2017 odbędzie się walne zebranie zarządu Europiano w Holandii, w Nijmegen. Omówione zostaną między innymi zagadnienia związane z organizacja kongresu Europiano w roku 2018. Kongres ten odbędzie się we Włoszech, w Cavalese w dniach 20-24 maj 2018 roku. Obecność obowiązkowa !!!
4. Dołączył 18 członek stowarzyszenia Europiano. Jest nim litewskie stowarzyszenie LFDA. W szeregach tego stowarzyszenia zasiada 37 członków.
5. W dniach 5-8 kwietnia, podczas trwania kolejnej edycji targów muzycznych Musikmesse 2017 odbędzie się kolejne spotkanie wszystkich członków Europiano, na które zarząd serdecznie zaprasza. Główne spotkanie odbędzie w Muzeum Porcelany we Frankfurcie/Höchst w dniu 7 kwietnia od godziny 18.30. Podczas trwania targów jak co roku Europiano będzie miało również swoje stoisko.
6. Dnia 30 marca 2017 roku szwajcarskie stowarzyszenie stroicieli – ASF P- obchodzi swój jubileusz siedemdziesięciolecia powstania.
Tomasz Walczak

Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów od 2008 roku jest członkiem Unii Europejskiej Stowarzyszeń Budowniczych Fortepianów Europiano.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top