SPSF współorganizatorem Konferencji Instrumentologicznej

Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów jest współorganizatorem I Ogólnopolskiej Konferencji Instrumentologicznej, która odbędzie się w Ostromecku 11-13 września 2017 roku.

Wydarzenie ma na celu uchwycenie współczesnego stanu wiedzy o instrumentach muzycznych w naszym kraju. W Konferencji z odczytami wystąpi ponad 70 przedstawicieli środowisk zajmujących się w Polsce instrumentarium muzycznym jako tematem badań naukowych, obiektem publicznego eksponowania i opieki konserwatorskiej, prac renowacyjnych i rekonstrukcyjnych oraz działań artystycznych: muzykolodzy, muzealnicy, konserwatorzy zabytków, lutnicy, stroiciele i budowniczowie fortepianów, historycy sztuki, kulturoznawcy oraz muzycy-instrumentaliści, w tym także wykonawcy ludowi.

W konferencji z ramienia Stowarzyszenia wystąpi Andrzej Kruszewski „Działalność Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów” oraz Janusz Starzyk „Produkcja fortepianów i pianin w PRL”. Wykład inauguracyjny konferencji wygłosi prof. emeritus dr hab. Beniamin Vogel „Instrumentologia polska u progu nowego milenium”. Konferencja rozpocznie się w poniedziałek, 11 września o godzinie 15:00 i zakończy się we środę, 13 września około godziny 15:00.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top