Odpowiedź Filharmonii Kaliskiej na stanowisko SPSF

Odpowiedź Adama Klocka, dyrektora Filharmonii Kaliskiej na stanowisko zarządu SPSF (dostępne w dwóch wersjach językowych – polskiej i niemieckiej).
Podczas przeprowadzonej przez Filharmonię Kaliską konferencji prasowej dotyczącej zakupu fortepianu, dwukrotnie – zarówno na początku tejże konferencji jak i na jej koniec (oraz w oficjalnym materiałach dla prasy) bardzo dobitnie podkreśliłem że przykra sprawa jaka nas spotkała jest niezależna i musi być oddzielona od ogólnej, bardzo dobrej renomy, kaliskich firm renowacji fortepianów.

W swoich wypowiedziach, także dla mediów telewizyjnych, zawsze mocno podkreślam, że kaliski przemysł fortepianmistrzowski to znakomici i ofiarni fachowcy, dzięki którym uratowano wiele instrumentów. Co do poziomu wykonawczego i uczciwości tych firm nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń. Kalisz jest potentatem renowacji fortepianów, bo zaplecze technologiczne oraz fachowe jest tu na bardzo dobrym poziomie.
Nasz poprzedni instrument z lat 60-tych XX wieku został wyremontowany i sprzedany nam przez firmę Piano Fiks i jest, jak na swój wiek, znakomitym instrumentem, chwalonym przez światowej rangi pianistów, którzy występowali na nim w kaliskiej Filharmonii.
Podtrzymuję zarazem tezę, że znany prawdopodobnie wielu osobom w środowisku fortepianmistrzowskim fakt „odmładzania” fortepianów przez firmę z którą mieliśmy styczność (co wynika z moich kuluarowych rozmów z przedstawicielami tej branży – niestety już po zamknięciu przetargu), nie znalazł wcześniej finału w postaci konsekwencji prawnych wobec tejże firmy.
My na ten krok zdecydowaliśmy się, ponieważ uważamy że publiczne pieniądze wymagają dobrego zarządzania a nieuczciwość musi być karana.
Jednocześnie zapewniam Państwa o moim szczerym przekonaniu, które wyrażałem i nadal wyrażam publicznie, dotyczącym znakomitego poziomu kaliskich firm renowacyjnych oraz o doniosłości faktu istnienia w Kaliszu Technikum Budowy Fortepianów, które wykształciło elitę polskich budowniczych, renowatorów i stroicieli fortepianów.
Właściciele firmy, o której mowa była podczas konferencji prasowej Filharmonii Kaliskiej, nie wywodzą się na szczęście z szeregów absolwentów kaliskiego TBF.

Kalisz, 26 października 2017 roku
Adam Klocek
dyrektor naczelny i artystyczny
Filharmonia Kaliska

Zdjęcie pochodzi z filmu-relacji z konferencji prasowej Filharmonii Kaliskiej, opublikowanego na stronie kalisz24.info w serwisie społecznościowym Facebook

Oświadczenie zarządu SPSF po konferencji Filharmonii Kaliskiej [PL/DE]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top