To będzie największe i najważniejsze Walne

3 marca br. odbędzie się największe z dotychczasowych i jednocześnie najważniejsze Walne Zebranie Członków. Podczas spotkania blisko 60 stroicieli zdecyduje m.in. kto zostanie Prezesem Stowarzyszenia V kadencji oraz o kształcie reformy organizacji.

Swoje kadencje kończą wszystkie władze Stowarzyszenia: Zarząd, Komisja Rewizyjna, Sąd Koleżeński oraz Pełnomocnicy ds. Europiano i ds. TBF. Zgodnie z projektem zmian statutowych od tej kadencji Prezes będzie wybierany w wyborach bezpośrednich, podobnie jak Stali Pełnomocnicy ds.

Przez ostatnia 10 lat Stowarzyszenie przechodziło przez kolejne fazy rozwoju – od spontanicznego „zorganizowania się” wokół sprawy (wówczas to była sprawa kości słoniowej), szukanie idei i sposobów realizacji celów (m.in. integracja środowiska), po III etap rozwoju Stowarzyszenia, czyli jego profesjonalizacja. Stowarzyszenie jest dziś w innym miejscu niż 11 lat temu, gdy powstawało, 5 lat temu, gdy założyło Akademię Umiejętności i ma własną siedzibę. Przed organizacją nowe wyzwania – otwarcia na współpracę z producentami muzycznymi, inne stowarzyszenia stroicieli z Europy po profesjonalizację zarządzania organizacji.

To będzie XI Walne Zebranie Członków (czwarte w Warszawie), w którym zapowiedziało udział prawie 60 spośród 76 członków zwyczajnych Stowarzyszenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top