Delegacja SPSF we Frankfurcie

SPSF po raz pierwszy był obecny podczas targów muzycznych Musikmesse we Frankfurcie n/Menem. Uczestniczyliśmy również w Walnym Zebraniu Delegatów Europiano.

Podczas targów na stoisku Europiano pokazywaliśmy jak w Kaliszu jest przeprowadzana renowacja klawiatury. Na targach Musikmesse Frankfurt byli obecni na nasze zaproszenie absolwenci Technikum Budowy Fortepianów im. Gustawa Arnolda Fibigera w Kaliszu, współpracujący ze Stowarzyszeniem.
SPSF reprezentowali Karolina Olek-Spławik i Mateusz Suski. Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, dlatego za rok planujemy ponownie być obecnie podczas targów.
Targi Musikmesse to jedno z największych spotkań branży muzycznej na świecie. W 2018 roku na targach wystawiło się ponad 1800 firm, a odwiedziło je ponad 90 tys. osób związanych z branżą.
Równolegle z targami odbyło się Walne Zebranie Delegatów Europiano, w którym uczestniczyli przedstawiciele SPSF – Tomasz Walczak i Mariusz Kaźmierczak. Na spotkaniu przedstawili stan przygotowań do Kongresu Europiano i konferencji IAPBT w 2021 roku w Warszawie. Potwierdzono wcześniejsze ustalenia, kongres powinien się odbyć w w hotelu kongresowym, który będzie miejscem obrad i jednocześnie zapleczem noclegowym dla uczestników. Hotel powinien znajdować się jak najbliżej lotniska, być dobrze skomunikowanym z autostradą oraz linią kolejową. Delegaci byli zainteresowani, by zorganizować również spotkanie analogiczne do tego, które odbyło się w październiku 2018 roku. Wówczas delegaci Europiano odwiedzili kaliskie firmy zajmujące się renowacją fortepianów i pianin.
Ustalono również, że na zaproszenie prezydenta Europiano (i jednocześnie wiceprezesa IAPBT) polska delegacja podczas konferencji w Hamamatsu przedstawi wstępny program spotkania w Warszawie w 2021 roku, czyli kongresu Europiano i konferencji IAPBT.
Spotkaliśmy się również z amerykańskim wystawcą-producentem historycznych fortepianów Paul McNulty, który ściśle współpracuje z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Jego firma jest wstępnie zainteresowana obecnością na kongresie w Polsce w 2021 roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top