II edycja szkolenia „Regulacja mechanizmu i klawiatury, intonacja, profilowanie młotków”

Akademia Umiejętności SPSF ponownie organizuje szkolenie z zakresu pełnej regulacji mechanizmu i klawiatury, intonacji wstępnej, profilowania młotków. Szkolenie odbędzie się w terminie 22-25 sierpnia 2019 roku w Ostrołęce, a poprowadzi je Ryszard Mariański. Organizator zapewnia nocleg.

Szkolenie jest skierowane do wszystkich, którzy chcą zdobyć lub udoskonalić umiejętności z regulacji mechanizmu fortepianu, intonacji oraz czynności poprzedzających intonację na instrumentach muzycznych.

Program zajęć (ok. 40 godzin w systemie akademickim):

  1. Regulacja mechanizmu (operacje regulacyjne – począwszy od regulacji ślizgów klawiatury)
  2. Intonacja wstępna i operacje poprzedzające (Dobicie strun na sztyftach zaczepowych i sztyftach mostków, wyrównanie strun stalowych w chórach i strojenie,Intonacja wstępna/nakłuwanie młotków i profilowanie młotków, szlifowanie młotków na struny)

Informacje organizacyjne:
Termin: 22-25 sierpnia 2019 roku
Nocleg: Bursa Regionalna w Ostrołęce, ul. Traugutta 9a, w terminie 22 – 25 sierpnia 2019 roku
Wyżywienie: we własnym zakresie
Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce, ul. Traugutta 7
Czas szkolenia: 40 godzin liczonych w systemie akademickim oraz przerwy kawowe i przerwy obiadowe.

Koszt:
do 31 lipca 2019 roku: 1 000 zł – członkowie SPSF, uczniowie TBF w wieku minimum 18 lat oraz absolwenci TBF z ostatnich pięciu lat, 2 000 zł – pozostałe osoby.
po 31 lipca 2019 roku: 1 200 zł – członkowie SPSF, uczniowie TBF w wieku minimum 18 lat oraz absolwenci TBF z ostatnich pięciu lat, 2 500 zł – pozostałe osoby.

Koszt obejmuje udział w szkoleniu, noclegi, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, certyfikat (zaświadczenie według wzoru MEN nr 5). Dojazd we własnym zakresie. Uczestnicy proszeni są o wzięcie narzędzi do regulacji, kluczy do strojenia, igieł do intonierki.

Prowadzący szkolenie:

Ryszard Mariański
W 1988 roku ukończył Technikum Budowy Fortepianów. Pierwsza praca w Kaliskiej Fabryce Fortepianów Calisia, gdzie pracował na stanowisku – korektor. Od 1991 do 1993 pracował w firmie SAP Renovation jako korektor pianin i fortepianów. Od 1993 roku prowadzi własną działalność gospodarczą współpracując z największymi zakładami zajmującymi się renowacjami pianin i fortepianów, między innymi Piano Fiks. Specjalizuje się w remontach i regulacji mechanizmów fortepianowych. Od 2002 roku prowadzi firmę Piano Studio. Współpracuje z kontrahentami z Niemiec, Anglii, Holandii, Szwajcarii i Francji. Firma Piano Studio współpracuje ze znanymi firmami z Europy zarówno w zakresie renowacji instrumentów, jak i przy wprowadzaniu do produkcji nowych innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych fortepianów. Od 10 lat ściśle współpracuje z francuskim konstruktorem fortepianów Stephenem Paulello. Piano Studio zatrudnia 20 pracowników, w tym 8 techników absolwentów TBF.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc, drogą e-mailową na adres: sekretariat@spsf.pl. Wpłaty należy dokonywać niezwłocznie od zgłoszenia na szkolenie, na konto bankowe: Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów 65 1440 1387 0000 0000 0839 8593.

Rezerwacja miejsc następuje po dokonaniu wpłaty. Stowarzyszenie pobiera opłatę administracyjną w wysokości 10 proc. wartości kursu w przypadku rezygnacji z warsztatów do 14 dni przed ich rozpoczęciem, gdy jest to krótszy termin opłata wynosi 25 proc. wartości kursu. Rezygnacja na 5 dni i w krótszym terminie, przed szkoleniem jest równoznaczna ze zgodą na pobranie opłaty w wysokości 100 proc. wartości szkolenia. Wysłanie zgłoszenia jest jednoczesną akceptacją tych zasad i podstawą do wystawienia rachunku.

Osoby zainteresowane wystawieniem faktury proszone są o przesłanie danych niezbędnych do jej wystawienia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top