VII szkolenie w Technikum Budowy Fortepianów

Mimo trwającej przerwy świątecznej prowadzimy szkolenie dla uczniów Technikum Budowy Fortepianów. W dniach 3-5 stycznia 2020 roku odbywa się kurs „Regulacja mechanizmu, klawiatury i naprawy bieżące pianina”.

zdjęcia: Weronika Sklorz – Technikum Budowy Fortepianów

To szósta edycja tego szkolenia, a siódma w ogóle, która została zorganizowana w Technikum Budowy Fortepianów, dla uczniów III i IV klasy. Szkolenie jest kursem przygotowawczym przed państwowym egzaminem zawodowym „Technik budowy fortepianów i pianin” i jest szkoleniem dodatkowym, poza programem nauczania. Szkolenia prowadzone są przez członka-założyciela Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów – Krzysztofa Początka (pracownika Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej w Katowicach).

Szkolenie „Regulacja mechanizmu, klawiatury i naprawy bieżące pianina” odbywa się co roku od 2015 roku. Dodatkowo w kwietniu 2019 roku odbyło się szkolenie „Budowa, zasady działania i regulacja mechanizmu fortepianowego”. Łącznie we wszystkich kursach organizowanych przez Akademię Umiejętności SPSF im. Erwina Stütza wzięło udział 114 uczniów.

zdjęcia: Weronika Sklorz – Technikum Budowy Fortepianów

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top