Zarząd Europiano w Warszawie

Z dwudniową wizytą do Warszawy przyjechał zarząd Europiano. Pobyt był związany z organizowanym przez SPSF Piano Congress 2021 – Światowym Kongresem stroicieli, renowatorów i budowniczych fortepianów.

Spotkanie w Polsce odbyło się w dniach 16-17 stycznia. Ze strony Europiano uczestniczyli: Gunther W. Schaible (BDK, prezydent), Michiel van Loon (VvPN, wiceprezydent), Gessica Piatino (AIARP, wiceprezydent), Franz Nistl (KVÖ, wiceprezydent) i Dieter Frölich (SVSK/ASFP, skarbnik).

Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Przedstawiciele Europiano obejrzeli kolekcję instrumentów historycznych, a następnie udali się na spotkanie z dr Arturem Szklenerem (dyrektor NIFC).

Zarząd Europiano ogląda kolekcję instrumentów historycznych NIFC

Podczas spotkania rozmawiano o zaangażowaniu NIFC w organizację Piano Congress 2021, z naciskiem na część kongresu związaną z instrumentami historycznymi. Oprócz wspólnej organizacji wykładów i seminariów jest również planowany koncert na instrumentach historycznych. Dalsze rozmowy będą prowadzone już bezpośrednio przez SPSF. Dla Stowarzyszenia było to czwarte spotkanie robocze z NIFC (wcześniejsze odbyły się w lipcu i październiku 2019 roku oraz na początku stycznia bieżącego roku).

Rozmowy w NIFC z udziałem dr Artura Szklenera (dyrektor NIFC), Joanny Bokszczanin (producent Festiwalu i projektów koncertowych), zarządu Europiano, Andrzeja Chabrackiego (prezes SPSF) i Tomasza Walczaka (wiceprezes SPSF/stały pełnomocnik SPSF ds. Europiano) oraz Sandry Dębskiej (koordynator ds. Piano Congress 2021).

Po wizycie w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina delegacja Europiano udała się na spacer wzdłuż Traktu Królewskiego, gdzie mogła zapoznać się z krótką historią miasta.

Wspólne zdjęcie Przed Pałacem Namiestnikowskim
Pamiątkowe zdjęcie w ramce #Warszawa na Krakowskim Przedmieściu, obok pomnika Mikołaja Kopernika
Delegacja na placu Zamkowym

Następnego dnia, spotkanie odbyło się w hotelu Double Tree by Hilton. Hotel ten, po wielomiesięcznej weryfikacji został wybrany na hotel kongresowy Piano Congress 2021. Zarząd Europiano miał okazję przekonać się osobiście o standardzie i możliwościach organizacyjno-technicznych hotelu.

Ostatnim punktem wizyty zarządu Europiano w Polsce było spotkanie z zarządem SPSF i Komisją Rewizyjną, podczas którego przedstawiono stan prac nad Piano Congress 2021.

Zarząd SPSF z koordynatorem ds. Piano Congress 2021 i zarządem Europiano

Przedstawiciele zarządu Europiano zwrócili uwagę, że SPSF jest pierwszym z dotychczasowych organizatorów tego typu wydarzeń, który na tak wczesnym etapie (niemal 500 dni przed kongresem) ustalił tak wiele szczegółów, niezbędnych do przeprowadzenia Kongresu.

Kolejna wizyta w Polsce Guntera W. Schaible (prezydenta Europiano) jest zaplanowana 14 marca br., podczas Walnego Zebrania Członków SPSF w Łodzi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top