Tylko do 10 lipca trwa nabór do TBF

Trwa nabór do Technikum Budowy Fortepianów, im. Gustawa Arnolda Fibigera w Kaliszu. To jedyna szkoła w Polsce przygotowująca do pracy w zawodzie technik budowy i strojenia fortepianów i pianin

Szkoła prowadzi dwie specjalności: budowa i renowacja fortepianów i pianin oraz strojenie i korekta fortepianów i pianin. Praktycznej nauki zawodu młodzież uczy się w zakładach produkcji, naprawy i renowacji, korekty i regulacji, montażu oraz strojenia fortepianów i pianin na terenie miasta i okolic. Szkoła oferuje: bardzo dobrą bazę dydaktyczną (atrakcyjne pracownie przedmiotowe, sale komputerowe, siłownię i strzelnicę), możliwość rozwijania zdolności muzyczno-wokalnych, internat dla uczniów spoza Kalisza.

Od września 2020 roku rusza pracownia techniczna dla uczniów TBF, wyposażona w profesjonalny sprzęt do budowy, naprawy oraz strojenia fortepianów i pianin, w której będą odbywały się zajęcia teoretyczno-praktyczne.
Od 2019 roku program nauczania obejmuje 5 lat nauki w technikum i podzielony został na przedmioty ogólnokształcące i zawodowe (np. materiałoznawstwo, technologia, akustyka, projektowanie instrumentów muzycznych, instrumentoznawstwo, gra na fortepianie). Absolwenci TBF-u znajdują zatrudnienie w wielu renomowanych firmach świadczących usługi w zakresie budowy i renowacji instrumentów klawiszowych w kraju i za granicą, a także w filharmoniach, teatrach muzycznych oraz szkołach muzycznych. Istnieje duże zapotrzebowanie na absolwentów TBF-u do pracy za granicą.

Więcej informacji na stronach:
http://www.zsp2.kalisz.pl/nabór/informacje-o-naborze
http://tbf.kalisz.pl/
https://pl-pl.facebook.com/tbfkalisz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top