TBF najlepszym technikum w Kaliszu

Technikum Budowy Fortepianów im. Gustawa Arnolda Fibigera uzyskało certyfikat srebrnego znaku jakości w „Rankingu Głównym Techników 2021” zorganizowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Poziom zdawalności egzaminów maturalnych oraz egzaminów zawodowych, pozwolił zająć 1 miejsce w Kaliszu, 20 w Wielkopolsce, 251 w Polsce.

Od roku pandemia koronawirusa zmusiła uczniów szkół ponadpodstawowych do nauki głównie z systemie zdalnym. W technikach, gdzie nauka bazuje na praktycznej nauce zawodu przekazywanie wiedzy było dodatkowo utrudnione. Dlatego wyróżnienie w rankingu Perspektyw jest tym bardziej ważne w tym trudnym okresie dla edukacji.

Technikum Budowy Fortepianów prowadzi naukę technika budowy i strojenia fortepianów i pianin o dwóch kwalifikacjach – budowa i renowacja fortepianów i pianin oraz strojenie i korekta fortepianów i pianin.. W pięciu klasach obecnie uczy się 66 uczniów. Szkoła powstała w1954 roku, z inicjatywy Gustawa Arnolda Fibigera (noszące jego imię od września 1989 r.). Patron szkołą kierował w latach 1955-1964, a do 1978 roku prowadził zajęcia dydaktyczne.

W Technikum Budowy Fortepianów we wrześniu ubiegłego roku otworzono nową pracownię do przedmiotów zawodowych. To tu szkolą się przyszli stroiciele fortepianów. Pracownia dysponuje 9 stanowiskami pracy. Otwarcie nowej pracowni powinno wpłynąć pozytywnie na wyższe notowania TBF w kolejnych edycjach rankingu. Kryteria tworzenia „Rankingu Techników” to wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.), wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.), sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.) oraz wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.).

Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów od 7 lat współpracuje z TBF. Organizujemy szkolenia zawodowe, promujemy szkołę w środowisku muzycznym oraz promujemy wydarzenia organizowane przez szkołę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top