Piano Congress odbędzie się w 2022 roku

Piano Congress, czyli światowe spotkanie stroicieli, renowatorów i producentów fortepianów odbędzie się w terminie 2-4 września 2022 roku, w Warszawie. Organizatorem tego wydarzenia na zlecenie Europiano jest Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów.

Piano Congress to polska nazwa kongresu Europiano (które odbywa się co trzy lata) i konwencji IAPBT (odbywającej się co 2 lata). Europiano to europejskie zrzeszenie narodowych stowarzyszeń stroicieli i budowniczych fortepianów. SPSF należy do Europiano od 2009 roku. Każdy członek polskiego stowarzyszenia, staje się automatycznie członkiem europejskiej organizacji Europiano. IAPBT to światowa organizacja stroicieli i budowniczych fortepianów. Zrzesza organizacje branżowe z poszczególnych kontynentów. Co dwa lata na innym kontynencie odbywają się takie konwencje. W 2019 roku odbyło się spotkanie w Hamamatsu (Japonia/Azja), w 2022 roku odbędzie się w Warszawie (Polska/Europa), a rok później w Waszyngtonie (USA/Ameryka Północna).

Pierwotnie Piano Congress był planowany na 20-24 maja 2021 roku w Warszawie. Jednak pandemia koronawirusa, która wybuchła w 2020 roku pokrzyżowała plany, stąd konieczne było przesunięcie wydarzenia o półtora roku.

Sala w hotelu Double Tree by Hilton o powierzchni 2000 m kw. będzie do dyspozycji uczestników i wystawców

Kongres odbędzie się w czterogwiazdkowym hotelu Double Tree by Hilton. Na Piano Congress złożą się seminaria, warsztaty, wykłady, spotkania branżowe. Dla uczestników dostępna będzie również przestrzeń wystawiennicza, na której wystawią się producenci fortepianów i części do instrumentów. Do dyspozycji uczestników będzie sala o powierzchni 2000 m2, foyer o powierzchni 600 m2 oraz ok. 20 mniejszych sal konferencyjnych, które mogą być przekształcone w wystawiennicze VIP room.

Partnerem SPSF przy organizacji Piano Congress jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Została uruchomiona strona internetowa pianocongress.org. Wkrótce za jej pośrednictwem rozpocznie się sprzedaż karnetów upoważniających do udziału w tym wydarzeniu.

Światowy kongres stroicieli, renowatorów i producentów fortepianów jest organizowany w Polsce po raz pierwszy. Decyzję w tej sprawie podjęto podczas spotkania delegatów Europiano w październiku 2018 roku, w Kaliszu.

Scroll to Top