Szkolenie: Jeden fortepian – dwa mechanizmy

Zapraszamy na pierwsze po dwuletniej przerwie szkolenie organizowane przez Akademię Umiejętności im. Erwina Stutza.

Szkolenie z montażu drugiego mechanizmu w fortepianie koncertowym Steinway & Sons model D odbędzie się w terminie 10-11 marca 2022 roku.

Celem szkolenia jest wpasowanie drugiego, zamiennego mechanizmu w fortepianie koncertowym Steinway & Sons model D.
Działanie powyższe będzie mieć na celu uzyskanie zmiany parametrów brzmieniowych oraz regulacyjnych instrumentu w zależności od potrzeb wykonawczych, dzięki wymiennym mechanizmom .

Program szkolenia:
1. Strojenie koncertowe fortepianu.
2. Regulacja oraz intonacja mechanizmu oryginalnego.
3. Demontaż mechanizmu oryginalnego.
4. Montaż i wpasowanie mechanizmu zamiennego.
• Sprawdzenie punktów uderzenia młotków.
• ewentualne przeklejenie młotków.
5. Regulacja mechanizmu zamiennego.
6. Intonacja.
7. Korekta stroju.

Informacje organizacyjne:
Termin szkolenia: 10-11 marca 2022 roku
Miejsce szkolenia: Hotel Przedwiośnie (Mąchocice Kapitulne, ul. Bohdana Kosińskiego 20, Masłów k/Kielc)
Nocleg: we własnym zakresie w hotelu Przedwiośnie (specjalne ceny dla uczestników szkolenia)
Wyżywienie: we własnym zakresie
Czas szkolenia: 16 godzin liczonych w systemie akademickim

Prowadzący:
Szymon Jasnowski – specjalista w dziedzinie renowacji, konserwacji fortepianów i pianin w Polsce. Ukończył Technikum Budowy Fortepianów i Pianin w Kaliszu, posiada dyplom Steinway Academy oraz tytuł stroiciela koncertowego nadany przez firmę Steinway & Sons w Hamburgu. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów, a w latach 2007-2019 jego wiceprezesem.
Współpracował z większością Filharmonii oraz Akademii Muzycznych w Polsce. Obecnie jest głównym stroicielem w Filharmonii Narodowej, na stałe współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową, Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, Polskim Radiem, Akademią Muzyczną oraz Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, a także z głównymi firmami nagraniowymi w Polsce.
Przygotowuje fortepiany do Międzynarodowych Konkursów i Festiwali Pianistycznych, takich jak: Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina, Festiwal „Chopin i Jego Europa”, Festiwal Ludwiga van Beethovena, La Folle Journée – Szalone Dni Muzyki w Warszawie, Warszawska Jesień, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy i wiele innych.

Zbigniew Kozera – absolwent Technikum Budowy Fortepianów (1986 r.). Od 1986 r. do chwili obecnej właściciel firmy „Piano & Styl” w Kielcach zajmującej się remontami, strojeniem, wynajmem fortepianów na koncerty oraz sprzedażą pianin i fortepianów. Etatowy stroiciel Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach oraz wieloletni stroiciel Filharmonii Świętokrzyskiej, studia nagrań „Gram” Polskiego Radia Kielce oraz wielu instytucji kultury w województwie świętokrzyskim oraz ościennych. 
Wynajmuje oraz przygotowuje fortepiany podczas Międzynarodowych Festiwali Muzycznych takich jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, Międzynarodowy Festiwal „Lato z Chopinem im Barbary Hesse-Bukowskiej”, Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festiwal, Festiwal Muzyki Filmowej oraz Sacrum Profanum Krakowie oraz wiele innych.
Posiadacz certyfikatów Certyfikat Steinway Academy – Steinway School For Concert Technicians w Hamburgu oraz Akademia Umiejętności SPSF. 
Członek-założyciel SPSF oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów. 

Koszt:
Przy zgłoszeniach i płatnościach do 20 lutego 2022 roku: 800 zł – członkowie SPSF, uczniowie TBF w wieku minimum 18 lat oraz absolwenci TBF z ostatnich pięciu lat, 1500 zł – pozostałe osoby.
Nocleg:
– Pokój 1 os. ze śniadaniem – 240 zł za dobę
– Pokój 2 os. ze śniadaniem – 280 zł za dobę (140 zł za dobę za osobę)

Przy zgłoszeniach i płatnościach po 21 lutego 2022 roku: 1000 zł – członkowie SPSF, uczniowie TBF w wieku minimum 18 lat oraz absolwenci TBF z ostatnich pięciu lat, 1800 zł – pozostałe osoby.
Koszt obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, certyfikat. Dojazd we własnym zakresie.
Nocleg:
– Pokój 1 os. ze śniadaniem – 260 zł za dobę
– Pokój 2 os. ze śniadaniem – 320 zł za dobę (160 zł za dobę za osobę)

Zgłoszenia:
Formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj forms.gle/2xCHMo4fbR7JWdnz8
Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc. Wpłaty należy dokonywać niezwłocznie od zgłoszenia na szkolenie, na konto bankowe: Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów 65 1440 1387 0000 0000 0839 8593. 
Rezerwacja miejsc następuje po dokonaniu wpłaty.
Stowarzyszenie pobiera opłatę administracyjną w wysokości 10 proc. wartości kursu w przypadku rezygnacji z warsztatów do 14 dni przed ich rozpoczęciem, gdy jest to krótszy termin opłata wynosi 25 proc. wartości kursu.
Rezygnacja na 5 dni i w krótszym terminie, przed szkoleniem jest równoznaczna ze zgodą na pobranie opłaty w wysokości 100 proc. wartości szkolenia. Wysłanie zgłoszenia jest jednoczesną akceptacją tych zasad i podstawą do wystawienia rachunku. 
Osoby zainteresowane wystawieniem faktury proszone są o przesłanie danych niezbędnych do jej wystawienia.

Scroll to Top