Największe spotkanie stroicieli w historii

Ponad 60 członków zwyczajnych Stowarzyszenia, 3 członków honorowych, 4 członków wspierających i prezydent Europiano będą uczestnikami Walnego Zebrania Członków z okazji 15-lecia SPSF. Sponsorem Walnego jest przedstawiciel marek Samick i Seiler w Polsce.

Do Masłowa Pierwszego koło Kielc pierwsi uczestnicy przyjadą już w środę. W czwartek, 10 marca rozpocznie się dwudniowe szkolenie „Jeden fortepian – dwa mechanizmy”. Jednak zdecydowana większość gości przyjedzie w piątek, 11 marca.

Swój udział potwierdziło 61 osób, w tym 8 nowych członków zwyczajnych Stowarzyszenia. Stowarzyszenie będzie liczyć 95 członków zwyczajnych. Na spotkanie stroicieli przybędzie trzech członków honorowych SPSF: Elwira Fibiger, prof. Cezary Sanecki oraz Sławomir Zubrzycki.

Na spotkaniu pojawi się również Jolanta Zalewska ze sklepu muzycznego Pasja – członek wspierający SPSF i przyjaciel Stowarzyszenia. Gościem specjalnym Walnego będzie Gunther Schaible, prezydent Europiano, który przyleci do Polski specjalnie na jubileusz polskiego stowarzyszenia.

Będzie to największe i najbardziej wyjątkowe Walne Zebranie Członków w historii.

Sponsorzy 15. Walnego Zebrania Członków

Zbigniew Kozera, absolwent Technikum Budowy Fortepianów (1986 r.). Od 1986 r. do chwili obecnej właściciel firmy „Piano & Styl” w Kielcach zajmującej się remontami, strojeniem, wynajmem fortepianów na koncerty oraz sprzedażą pianin i fortepianów. Etatowy stroiciel Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach oraz wieloletni stroiciel Filharmonii Świętokrzyskiej, studia nagrań „Gram” Polskiego Radia Kielce oraz wielu instytucji kultury w województwie świętokrzyskim oraz ościennych. 
Wynajmuje oraz przygotowuje fortepiany podczas Międzynarodowych Festiwali Muzycznych takich jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, Międzynarodowy Festiwal „Lato z Chopinem im Barbary Hesse-Bukowskiej”, Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festiwal, Festiwal Muzyki Filmowej oraz Sacrum Profanum Krakowie oraz wiele innych. Posiadacz certyfikatów Certyfikat Steinway Academy – Steinway School For Concert Technicians w Hamburgu oraz Akademia Umiejętności SPSF. Członek-założyciel SPSF oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów. 

to firma powstała w 2002 roku. Od początku celem FX-Music Group było stworzenie bogatej oferty wysokiej klasy produktów. Dziś z powodzeniem zajmuje się importem i dystrybucją instrumentów oraz akcesoriów muzycznych czy produktów pro audio renomowanych producentów. FX-Music Group jest przedstawicielem w Polsce marki Samick Pianos oraz Seiler.

to założona w 1958 roku firma Samick Musical Instrument. Posiada ponad 50 lat doświadczenia w produkcji wysokiej jakości instrumentów muzycznych. Z możliwościami pozwalającymi na wyprodukowanie ponad pół miliona gitar rocznie w fabrykach zlokalizowanych w Korei, Indonezji, Chinach i U.S.A, Samick plasuje się w czołówce światowych producentów instrumentów strunowych. W 2006 roku, Samick przeniósł swoją główną siedzibę do Gallatin w stanie Tennessee, zlokalizowanego obok słynnego Nashville. Rzemiosło rozwijane przez wszystkie lata działalności na rynku sprawiło, że Samick stał się jednym z największych i najbardziej doświadczonych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Pianina Samicka sprzedawane są pod marką Samicka, jak również pod wieloma innymi znanymi markami.

jest zaliczany do dużych europejskich producentów fortepianów i pianin najwyższej międzynarodowej klasy. W 1849 roku Eduard Seiler rozpoczął rzemieślniczą produkcję pianin w Legnicy. Miał wielką wizję: produkcja fortepianów i pianin, która sprosta profesjonalnym wymaganiom, ale również otworzy dostęp do świata muzyki każdemu. Firma Seiler rozwijała się bardzo dynamicznie, lecz wraz z zakończeniem drugiej wojny światowej firma straciła swoje urządzenia produkcyjne oraz siedzibę w Legnicy. Jednak odziedziczona wiedza pochodząca z ponad stuletniego doświadczenia w zakresie budowy fortepianów nie została zapomniana, ponieważ prawnuk Eduarda Seilera zaczął w roku 1945 od nowa – najpierw w Danii, a od roku 1961 we frankońskim Kitzingen – produkcję pianin Seiler według legnickiego modelu. Od tego czasu firma SEILER nie ustawała w poszukiwaniu sposobów na doskonalenie swych instrumentów oraz dostosowywanie ich do potrzeb muzyków. Steffen Seiler patentuje niezwykły system z zakresu mechaniki powtórzeniowej pod nazwą Super Magnet Repetition, a później jego opracowanie Seilerowskiego systemu DuoVox staje się rewolucją. Dzisiaj Seiler jest jedyną fabryką fortepianów na całym świecie, która posiada „Znak jakości RAL dla niemieckich pianin” na wszystkie modele.

Scroll to Top