500 przeszkolonych osób w Akademii Umiejętności

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Akademia Umiejętności im. Erwina Stütza znów organizuje szkolenia.

W ostatnim miesiącu przeprowadziliśmy dwa szkolenia: VI edycję „Regulacja mechanizmu, klawiatury oraz naprawy bieżące pianina”, skierowane do uczniów TBF. W szkoleniu wzięło udział w sumie 13 uczniów z 3 i 4 klasy technikum, z czego po raz pierwszy więcej było uczestniczek niż uczestników szkolenia. Szkolenie prowadził Krzysztof Początek oraz Szymon Surowiec (od niedawna dołączył do grona członków SPSF). Szkolenie odbyło się w terminie 8-10 kwietnia br.

Drugie szkolenie zorganizowane w tym roku odbyło się w Masłowie Pierwszym k/Kielc. Było to prowadzone przez Szymona Jasnowskiego i Zbigniewa Kozerę szkolenie „Jeden fortepian – dwa mechanizmy”. W tym szkoleniu uczestniczyło 12 osób. Szkolenie zorganizowano w terminie 10-11 marca br.

Działająca od 2013 roku Akademia Umiejętności im. Erwina Stütza zorganizowała 32 szkolenia, kursy i seminaria dla 500 przeszkolonych osób, w tym 140 uczniów z Technikum Budowy Fortepianów. Akademia Umiejętności SPSF jest placówką edukacyjną, organizującą specjalistyczne kursy dla stroicieli oraz renowatorów pianin i fortepianów.

Więcej informacji o najbliższych szkoleniach można uzyskać wysyłając zgłoszenie na adres sekretariat@spsf.pl lub dzwoniąc pod numer 696 115 661.

Na zdjęciu uczestnicy VII edycji szkolenia w TBF „Regulacja mechanizmu, klawiatury oraz naprawy bieżące pianina”

Scroll to Top