Szkolenie: wymiana główek młotków, regulacja i intonacja w Steinway D

Zapraszamy na szkolenie organizowane przez Akademię Umiejętności SPSF im. Erwina Stutza z wymiany główek młotków, regulacji i intonacji w Steinway D. Szkolenie odbędzie się w terminie 11-12 czerwca 2022 roku.

Program szkolenia:

Dzień 1:
1. Odklejenie zużytych główek młotków z trzonków.
2. Przygotowanie nowych główek młotków do wklejenia.
3. Przegląd mechanizmu oraz klawiatury.
4. Wklejenie nowych główek młotków na trzonki klejem na gorąco.

Dzień 2:
1. Oczyszczenie klawiszy.
2. Czyszczenie, polerowanie lub wymiana sztyftów w ramie klawiaturowej.
3. Wymiana kaszmiru w prowadzeniach sztyftów.
4. Prasowanie kaszmiru, ustawienie luzów.
5. Ustalenie wysokości linii białych klawiszy.
6. Ustalenie i ustawienie głębokości gry.

Informacje organizacyjne:
Termin szkolenia: 11-12 czerwca 2022 roku
Miejsce szkolenia: Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach, ul. Żeromskiego 12
Nocleg: we własnym zakresie
Wyżywienie: we własnym zakresie
Czas szkolenia: 20 godzin liczonych w systemie akademickim

Prowadzący:
Szymon Jasnowski – specjalista w dziedzinie renowacji, konserwacji fortepianów i pianin w Polsce. Ukończył Technikum Budowy Fortepianów i Pianin w Kaliszu, posiada dyplom Steinway Academy oraz tytuł stroiciela koncertowego nadany przez firmę Steinway & Sons w Hamburgu. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów, a w latach 2007-2019 jego wiceprezesem.
Współpracował z większością Filharmonii oraz Akademii Muzycznych w Polsce. Obecnie jest głównym stroicielem w Filharmonii Narodowej, na stałe współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową, Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, Polskim Radiem, Akademią Muzyczną oraz Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, a także z głównymi firmami nagraniowymi w Polsce.
Przygotowuje fortepiany do Międzynarodowych Konkursów i Festiwali Pianistycznych, takich jak: Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina, Festiwal „Chopin i Jego Europa”, Festiwal Ludwiga van Beethovena, La Folle Journée – Szalone Dni Muzyki w Warszawie, Warszawska Jesień, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy i wiele innych. Członek-założyciel SPSF i przez wiele lat wiceprezes zarządu.

Zbigniew Kozera – absolwent Technikum Budowy Fortepianów (1986 r.). Od 1986 r. do chwili obecnej właściciel firmy „Piano & Styl” w Kielcach zajmującej się remontami, strojeniem, wynajmem fortepianów na koncerty oraz sprzedażą pianin i fortepianów. Etatowy stroiciel Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach oraz wieloletni stroiciel Filharmonii Świętokrzyskiej, studia nagrań „Gram” Polskiego Radia Kielce oraz wielu instytucji kultury w województwie świętokrzyskim oraz ościennych. 
Wynajmuje oraz przygotowuje fortepiany podczas Międzynarodowych Festiwali Muzycznych takich jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, Międzynarodowy Festiwal „Lato z Chopinem im Barbary Hesse-Bukowskiej”, Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festiwal, Festiwal Muzyki Filmowej oraz Sacrum Profanum Krakowie oraz wiele innych.
Posiadacz certyfikatów Certyfikat Steinway Academy – Steinway School For Concert Technicians w Hamburgu oraz Akademia Umiejętności SPSF.  Członek-założyciel SPSF oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów. 

Koszt:
Przy zgłoszeniach i płatnościach do 5 czerwca 2022 roku: 800 zł – członkowie SPSF, uczniowie TBF w wieku minimum 18 lat oraz absolwenci TBF z ostatnich pięciu lat, 1500 zł – pozostałe osoby.
Przy zgłoszeniach i płatnościach po 5 czerwca 2022 roku: 1000 zł – członkowie SPSF, uczniowie TBF w wieku minimum 18 lat oraz absolwenci TBF z ostatnich pięciu lat, 1800 zł – pozostałe osoby.
Koszt obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, certyfikat. Dojazd, nocleg i wyżywienie we własnym zakresie.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia pod adresem e-mail: sekretariat@spsf.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc. Wpłaty należy dokonywać niezwłocznie od zgłoszenia na szkolenie, na konto bankowe: Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów 65 1440 1387 0000 0000 0839 8593. 
Rezerwacja miejsc następuje po dokonaniu wpłaty. Liczba miejsc na szkoleniu ograniczona!
Stowarzyszenie pobiera opłatę administracyjną w wysokości 10 proc. wartości kursu w przypadku rezygnacji z warsztatów do 14 dni przed ich rozpoczęciem, gdy jest to krótszy termin opłata wynosi 25 proc. wartości kursu.
Rezygnacja na 5 dni i w krótszym terminie, przed szkoleniem jest równoznaczna ze zgodą na pobranie opłaty w wysokości 100 proc. wartości szkolenia. Wysłanie zgłoszenia jest jednoczesną akceptacją tych zasad i podstawą do wystawienia rachunku. 
Osoby zainteresowane wystawieniem faktury proszone są o przesłanie danych niezbędnych do jej wystawienia.

Scroll to Top