Dzień otwarty na Piano Congress

2 września organizujemy dzień otwarty dla wszystkich zainteresowanych muzyką. Tego dnia wstęp na wystawę instrumentów będzie bezpłatny, a dodatkowo odbędą się seminaria edukacyjne oraz koncerty młodych pianistów.

Światowy kongres stroicieli, producentów, renowatorów i sprzedawców odbędzie się po raz pierwszy w Polsce. Przedstawiciele branży z całego świata spotkają się w Warszawie, w terminie 2-4 września.

Wystawa fortepianów i pianin
To doskonała okazja, by wystawę fortepianów i pianin zaprezentować szerokiej publiczności. Udział w wystawie potwierdzili m.in. producenci fortepianów takich marek jak: Petrof, C. Bechstein, Kawai, Steingraeber & Söhne, Yamaha, Bösendorfer. Na łącznej przestrzeni 1800 metrów wystawi się ponad 20 wystawców – producentów, renowatorów, konstruktorów instrumentów, dostawców części czy sprzedawców instrumentów. To niepowtarzalna okazja dla uczniów szkół muzycznych, nauczycieli, studentów oraz wszystkich, zainteresowanych fortepianami do zobaczenia w Polsce na jednej przestrzeni tylu wystawców.

Koncerty młodych pianistów
Obok wystawy, tego dnia odbędą się dwa koncerty fortepianowe dla młodych pianistów. Zaprezentuje się w sumie 12 młodych pianistów z całej Polski (uczniów szkół muzycznych I i II stopnia). Koncerty odbędą się o godz. 11.30 i 14.30.

Seminaria edukacyjne
Odbędą się cztery seminaria edukacyjne:

  • 10.00-11.30: „Warsztaty z budowy nowoczesnego fortepianu z klocków Lego” – w trakcie składania/budowania modelu będzie możliwość porównania go z prawdziwym modelem mechanizmu fortepianu (np. z  oryginalnym modelem mechanizmu fortepianu Rennera). Zajęcia poprowadzi Marta Polańska z Towarzystwa Muzyczno-Artystycznego Sfogato.
  • 12.00-13.00: „Jak dbać o pianino czy fortepian” – to prowadzone przez doświadczonego stroiciela ze Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów porady skierowane do użytkowników pianin i fortepianów (w tym dla nauczycieli szkół muzycznych).
  • 13.30-14.30 „Pianino a fortepian. Podobieństwa i różnice” – Instrumenty tak podobne, a jednak różne. Przedstawiciel Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów opowie o funkcjonalności, wspólnych cechach i o tym co rozróżnia pianino od fortepianu.
  • 15.00-16.00 „Pokaz strojenia fortepianu koncertowego” – Michał Bednarski ze Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów pokaże czym jest strojenie fortepianu na przykładzie najnowszego fortepianu koncertowego Yamaha CFX.

Dzień otwarty odbędzie się w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie, ul. Skalnicowa 21 (dzielnica Wawer), w godz. 9.00-16.00. Partnerem SPSF przy organizacji dnia otwartego jest Towarzystwo Muzyczno-Artystyczne Sfogato.
Zapraszamy wszystkich chętnych zainteresowanych fortepianami.

Scroll to Top