XVI Walne Zebranie Członków SPSF we Wrocławiu

XVI Walne Zebranie Członków SPSF po raz pierwszy odbędzie się we Wrocławiu. Po czteroletniej przerwie wracamy do cyklu piątkowych wycieczek turystycznych. nie zabraknie również okazji do nieformalnych rozmów podczas wieczornej kolacji biesiadnej przed dniem obrad. Sponsorem Walnego jest dr Michał Szczepański – właściciel Pianinaifortepiany.com.

Od kilku lat coroczne spotkania stroicieli odbywają się w połowie marca, w weekend najbliższy dnia 17 marca, czyli Dnia Stroiciela, obchodzonego od 2016 roku.

XV Walne Zebranie Członków odbyło się w 2022 roku w Masłowie k/Kielc

2022 roku był szczególnym rokiem, kiedy Stowarzyszenie obchodziło 15-lecie istnienia oraz zorganizowało Piano Congress – światowy kongres stroicieli w Warszawie.

Piano Congress był pierwszym takim spotkaniem branżowym po 3,5 letniej przerwie na świecie. Na zdjęciu od lewej Zuzana Ceralová Petrofová – szefowa firmy Petrof

Tegoroczne Walne Zebranie Członków będzie próbowało odpowiedzieć na pytanie „Quo vadis SPSF”. Po kilku latach intensywnego rozwoju Stowarzyszenia, profesjonalizacji działalności, podnoszenia prestiżu zawodu, prowadzenia szkoły ze specjalistycznymi kursami zawodowymi kursami czy organizacji światowego wydarzenia Piano Congress nadszedł czas na zastanowienie się, jakie priorytety są teraz dla Stowarzyszenia. Czy powinna to być edukacja i stworzenie policealnej szkoły stroicieli fortepianów, jak dyskontować kapitał społeczny, jaki udało się pozyskać po Piano Congress?

Walne walnym, ale jest to przede wszystkim okazja do rozmów… na tematy zawodowe (XI Walne Zebranie Członków w Warszawie – 2018 rok)

Na te pytania odpowiedzi będzie szukało 66 (z 98) członków Stowarzyszenia, którzy przyjadą do Wrocławia w terminie 16-19 marca br. Będzie im towarzyszyć Sławomir Zubrzycki, członek honorowy SPSF i twórca Viola Organista.

Sławomir Zubrzycki przy Viola Organista podczas Piano Congress 2022

Specjalnie do Wrocławia z Ukrainy przyjedzie Dmytro Łylyk – stroiciel fortepianów ze Lwowa, który na co dzień pracuje w Narodowej Filharmonii Lwowskiej im. Myrosława Skoryka. Pan Łylyk do Polski przyjedzie uczestniczyć w seminarium szkoleniowym firmy Piano Live Saver.

Podczas Walnego wystąpi również Łukasz Grembowiec z Yamaha Music Europe – oddział w Polsce, który opowie o wspólnym z SPSF projekcie organizacji trzyetapowych szkoleń pn. „Współczesna regulacja mechanizmu fortepianowego”. Dotychczas w trzech edycjach I etapu szkoleń uczestniczyło 20 członków SPSF. Ten model współpracy pomiędzy polskim oddziałem Yamahy a SPSF zyskał uznanie w innych oddziałach tej firmy, co daje nadzieję na wprowadzenie podobnych szkoleń dla stroicieli z pozostałych krajów europejskich.

Judyta Fibiger podczas XIV Walnego Zebrania SPSF w Warszawie – 2021 rok

Podczas Walnego zostanie zaprezentowany film „Dusza zaklęta w fortepianie” w reżyserii Judyty Fibiger. Projekcja filmu będzie też doskonałym pretekstem do dyskusji o edukacji w zawodzie strojenia czy renowacji fortepianów i miejsca SPSF w tym procesie.

Sponsorem Walnego Zebrania Członków jest dr Michał Szczepański, właściciel salonu pianin i fortepianów w Psarach (pianinaifortepiany.com).

Adam Grzeluszka jest gospodarzem Walnego we Wrocławiu

Wrocław i województwo dolnośląskie to szczególne miejsce na mapie stroicieli w Polsce. Adam Grzeluszka i Jarosław Musiał, którzy są gospodarzami Walnego są stroicielami z SPSF z tego regionu. Mam nadzieję, że obecność tak szerokiego grona stroicieli w tym mieście, nakłonili pozostałych kolegów i koleżanki do wzmocnienia naszych struktur.

Od lewej: Jarosław Musiał (rodowity wrocławianin – gospodarz Walnego), Maciej Musiał (syn Jarka) i Łukasz Świerczek (pełnomocnik Marka Musiała – brata Jarka).

Główny dzień obrad to sobota, 18 marca, kiedy to odbędzie się 16. Walne Zebranie Członków w godzinach 10.00-18.30 w Jasek Premium Hotel Wrocław***.

Scroll to Top