członek SPSF

Andrzej Chabracki

Obszar działalności

województwo
Biografia

Jest absolwentem Technikum Budowy Fortepianów, rocznik 1978. Przez pięć lat po skończeniu technikum pracował w Centrali Handlowej Przemysłu Muzycznego jako specjalista ds. pianin i fortepianów w dziale techniki badania jakości. Od 1983 roku związany ze szkołami muzycznymi. Najpierw z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, a następnie z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, Zespołem Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz i Zespole Szkół Muzycznych I stopnia w Warszawie im. Stanisława Moniuszki oraz Koncertowym Centrum Edukacji Muzycznej. Współpracuje ponadto z różnymi podmiotami: prywatne szkoły muzyczne, domy kultury (m.in. Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, a w Warszawie: Ośrodek Kultury Ochoty, Dom Kultury „Świt”, Młodzieżowy Dom Kultury „Łazienkowska”), obsługuje festiwal Chopin nad Łydynią. Pracował w Nowym Świecie Muzyki, gdzie przygotowywał fortepian Blüthner na recitale pianistyczne i coroczne Festiwale Urodzinowe Fryderyka Chopina. Od ponad 20 lat stroi fortepiany podczas Warszawskich Warsztatów Pianistycznych.

Uczestnik kursu w Akademii Steinway`a w Hamburgu. Odbywał miesięczne praktyki z naprawy instrumentów klawiszowych w Niemczech (Friedrichshafen i Hanower).

Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów. W latach 2008-2018 był skarbnikiem zarządu, a od 3 marca 2018 roku jest prezesem SPSF.

Scroll to Top