członek SPSF

Janusz Paszek

Obszar działalności

województwo
Biografia

Członek-założyciel SPSF. Absolwent TBF-u z 1979 roku. Jeden z ostatnich uczniów Gustawa Arnolda Fibigera. Pierwsze doświadczenie w zawodzie zdobywa w pracowni fortepianów Erwina Stütza w Bielsku-Białej. Od 1984 roku związany z pracą w charakterze stroiciela w Polskim Radiu. Początkowo w orkiestrze rozrywkowej Jerzego Miliana w Katowicach, a w latach 1990-2008 w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia.

W roku 1988 wyjeżdża na miesięczną praktykę do firmy Steinway & Sons w Berlinie, gdzie pod okiem mistrza Lutza Reibeholza zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu korekty i intonacji fortepianów koncertowych. W latach 1994-2000 obsługuje fortepiany do nagrań i koncertów w studiach Polskiego Radia w Warszawie, w tym do nagrań wszystkich dzieł Fryderyka Chopina zrealizowanych przez Polskie Radio oraz firmę BeArTon na podstawie Wydania Narodowego PWN pod redakcją Jana Ekiera.

W swojej pracowni wykonał wiele remontów fortepianów Steinway w całej Polsce dla osób prywatnych oraz wielu instytucji. Obecnie pracuje w Akademii Muzycznej w Katowicach, obsługując katedrę fortepianu i salę koncertową.

Scroll to Top