członek SPSF
×

Piotr Klimkiewicz

Obszar działalności

województwo
Biografia

Wiedzę i umiejętności, potrzebne do wykonywania zawodu stroiciela, zdobyłem w jedynej polskiej szkole kształcącej fachowców w tej dziedzinie, Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Stamtąd też wyniosłem szacunek, który cechuje moje podejście do instrumentów. Podobno mają one duszę i ja wierzę, że tak właśnie jest.
Początki mojej drogi zawodowej to Orkiestra Reprezentacyjna Warszawskiego Okręgu Wojskowego.
Piętnaście kolejnych lat to praca stroiciela w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu. Ten czas to również praca w Państwowej Szkole Muzycznej w Sanoku i współpraca z różnymi instytucjami organizującymi życie kulturalne na Podkarpaciu: tj. Przemyska Jesień Muzyczna czy Festiwal Adama Didura w Sanoku.
Kolejnym doświadczeniem zawodowym była praca w warszawskiej Akademii Muzycznej i Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Miodowej w Warszawie.
Od 2008 roku jestem etatowym stroicielem Akademii Muzycznej w Gdańsku i od tego czasu moje życie zawodowe związane jest z Wybrzeżem. Przez kilkanaście lat mojej działalności zawodowej wykonałem wiele remontów i napraw instrumentów. Fortepiany i pianina prawie nie mają dla mnie tajemnic.

ac2

Dobrze przygotowany instrument to przyjemność gry oraz zadowolenie pianisty i oczywiście aplauz publiczności. Ciekawość jak robią to poza granicami naszego kraju zaowocowała moim udziałem w szkoleniu organizowanym przez jednego z najlepszych producentów fortepianów fabrykę Steinway & Sons w Hamburgu.

Scroll to Top