członek SPSF
× ×

Tomasz Szmigel

Obszar działalności

województwo
Biografia

Członek-założyciel SPSF. Z zawodem związany od 1994 roku, kiedy to wraz ze świadectwem ukończenia Liceum Zawodowego w  Krakowie otrzymał kwalifikacje Stroiciela i Korektora Pianin i Fortepianów. W 2000 roku uzyskał tytuł magistra Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Poszerzone kwalifikacje pedagogiczne na Politechnice Krakowskiej oraz dyplom ukończenia krakowskiej Szkoły Policealnej nr 19 na kierunku Korektor i Stroiciel Instrumentów Muzycznych odebrał w 2006 roku.

Od 2006 roku z ramienia Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jest Egzaminatorem w zawodzie Korektor i Stroiciel Instrumentów Muzycznych. Od 2008 roku jako Ekspert i Lider zespołu do spraw zawodowych współpracuje z Krajowym Ośrodkiem Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, a z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Krakowie, OKE Poznań, OKE Jaworzno jako egzaminator i twórca zadań egzaminacyjnych w zawodzie:
– Korektor i stroiciel instrumentów muzycznych
– Monter fortepianów i pianin
– Technik budowy fortepianów

W 2007 roku współzałożył Stowarzyszenie Polskich Stroicieli Fortepianów, a od roku 2008 jest członkiem EuroPiano – Europejskiego Stowarzyszenia Budowniczych, Stroicieli i Korektorów Pianin i Fortepianów. Posiada Certyfikat Mistrzowski I stopnia: Stroiciel i Korektor Fortepianów Koncertowych z 2011 roku oraz Certyfikat Mistrzowski II stopnia: Stroiciel Fortepianów z 2012 roku.

Na co dzień założyciel i prezes firmy Pianopunkt zajmującej się kompleksową renowacją i strojeniem fortepianów i pianin, obsługą imprez kulturalnych oraz transportem instrumentów. Pełni również funkcje stroiciela w wielu szkołach muzycznych na terenie Małopolski.

Scroll to Top