XV Walne Zebranie Członków (11-13 marca)

17 marca 2007 roku odbyło się pierwsze Walne Zebranie Członków. 15 lat później stroiciele spotkają się w Masłowie Pierwszym k/Kielc, w hotelu Przedwiośnie.

Bazą szkoleniowo-konferencyjno-noclegową jest hotel Przedwiośnie**, który znajduje się na malowniczym zboczu góry Dąbrówka w samym sercu Gór Świętokrzyskich. Jest to najwyżej położony obiekt noclegowy w całym województwie.

Program na 4 dni
Spotkanie rozpocznie się już 10 marca, kiedy to najpierw przez dwa dni potrwa szkolenie „Jeden fortepian – dwa mechanizmy”. Celem szkolenia jest wpasowanie drugiego, zamiennego mechanizmu w fortepianie koncertowym Steinway & Sons model D.
Działanie powyższe będzie mieć na celu uzyskanie zmiany parametrów brzmieniowych oraz regulacyjnych instrumentu w zależności od potrzeb wykonawczych, dzięki wymiennym mechanizmom. Szkolenie poprowadzi Szymon Jasnowski i Zbigniew Kozera. Więcej informacji o szkoleniu znajduje się tutaj.

Szkolenie „Jeden fortepian – dwa mechanizmy” poprowadzi m.in. Szymon Jasnowski (po lewej), wyróżniony podczas poprzedniego Walnego Zebrania Członków za rozpoczęcie działalności edukacyjnej SPSF

Bajduły, ognisko i biesiadna kolacja
Tradycyjnie piątkowy wieczór poprzedzający dzień Walnego poświęcony jest na nieformalne spotkania. Rozpocznie się o godz. 18.00 „Słowiańskimi Bajdułami”. To półtoragodzinny magiczny spacer z pochodniami. Jest to atrakcja turystyczna województwa świętokrzyskiego. Przewodnik podczas Bajduł zabiera w podróż w czasie, a w trakcie wędrówki będzie można o słowiańskiej mitologii i świętokrzyskich legendach. Cofnąć się do okresu, gdy na Łysej Górze oddawano cześć pradawnym bóstwom, a czarownice zlatywały się na sabaty. Na swojej drodze spotka się bóstwa i słowiańskie demony. Spróbuje naparu z lubczyku i nalewki Baby Jagi, a także będzie nauka latania na miotle.
Po spacerze zaplanowaliśmy o godz. 20.00 ognisko z pieczeniem kiełbasek, a następnie już w samym hotelu czeka grillowana biesiadna kolacja.

Zbigniew Kozera (na pierwszym planie), właściciel firmy Piano&Styl jest gospodarzem XV Walnego Zebrania Członków

XV Walne na 15 lat SPSF
Głównym punktem spotkania stroicieli będzie XV Walne Zebranie Członków. Program Walnego będzie się składać z dwóch części. Pierwsza to sprawozdawcza, prezentująca działalność stowarzyszenia w 2021 roku. Tematami obrad będzie również organizacja Piano Congress 2022 w terminie 2-4 września 2022 roku, powstanie Branżowego Centrum Umiejętności w Kaliszu czy system weryfikacji kwalifikacji stroicieli.
Druga część Walnego będzie uroczysta, nawiązująca do historii Stowarzyszenia. To czas dla gości Walnego, w tym członków honorowych organizacji. Poprzednie tak uroczyste spotkanie odbyło się w 2017 roku, w Europejskim Centrum Kultury im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, z okazji 10 lat istnienia SPSF.

Koncert Kamila Pacholca
Specjalnie dla uczestników Walnego koncert zagra Kamil Pacholec, laureat w 2021 roku XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncert zostanie zagrany na fortepianie koncertowym Steinway & Sons model D, który będzie przygotowywany podczas szkolenia „Jeden fortepian – dwa mechanizmy”.
XV Walne Zebranie Członków zakończy się uroczystą kolacją w hotelu Przedwiośnie.

Obrady Walnego są zawsze kreatywne 🙂
Scroll to Top