Judyta Fibiger nominowana jako osobowość roku

Judyta Fibiger została nominowana w kategorii kultura do konkursu „Osobowość roku 2022”, organizowanego przez Głos Wielkopolski. Nominację otrzymała za film „Dusza zaklęta w fortepianie”.

Judyta Fibiger, wnuczka Gustawa Arnolda Fibigera (ostatniego właściciela Fabryki Fortepianów i Pianin Arnold Fibiger w Kaliszu) jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów. Jest reżyserką, scenarzystką, producentką i pisarką.

Judyta Fibiger urodziła się w 1975 roku w Warszawie. Reżyseruje i produkuje filmy dokumentalne. Producent wykonawczy filmu „Beats of freedom – Zew Wolności” (2010). Reżyseria: „Political Dress” (2011), „Tomasz Ossoliński. Before The Show” (2014), „Moja Wielka Biba” (2022). Autorka książek: „Świat według Smirnoffa”, „Swego nie znacie – czyli Polska oczami obcokrajowców” oraz „Barbara Hulanicki. Ważne jest tylko jutro”.

Z okazji Roku Rodziny Fibigerów zrobiła film dokumentalny o największej polskiej fabryce Fortepianów “Arnold Fibiger”. Po pokazach w 2022 roku – w Krakowie w trakcie Krakowskiego Festiwali Filmowego, prapremierze w Kaliszu i podczas Piano Congress, film dokumentalny Judyty Fibiger można było oglądać w regularnej projekcji w warszawskim Kinogramie. Więcej o filmie – zobacz tutaj.

Głosować w konkursie „Głosu Wielkopolskiego” można do 23 lutego, do godz. 22.00. Szczegóły: https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/judyta-fibiger%2C3316989/

To nie pierwszy członek SPSF, który ma szansę zostać osobowością roku. Dwa lata temu w tej kategorii w województwie małopolskim wygrał Michał Twardy – stroiciel z Tarnowa.

Scroll to Top